U okviru 2. kola Prve lige Republike Srpske, ekipa KK “Prijedor Spartak” je na parketu dvorane “Mladost” savladala KK “Student Igokea” rezultatom 91:83 (20:25, 25:14, 26:15, 20:29).

Domaći su nervozno ušli u meč pa je ekipa trenera Kecmana povela 8:0 a potom i 19:7.

Prijedorčani se “bude” krajem prve četvrtine i hvataju “priključak” (20:25).

Odličnom igrom na početku drugog perioda puleni trenera Palalića u potpunosti preokreću rezultat u svoju korist i na odmor odlaze sa +6 (45:39).

Istim tempom nastavljaju i nakon poluvremena pa u 25. minuti dolaze prvi put i do maksimalnih +21 (65:44).

Do kraja meča dolazi do opuštanja u domaćim redovima što gosti koriste i upisuju podnošljiv poraz 91:83.

Kod Prijedorčana su se istakli Lulić sa 28, Dražić sa 19 te “rezervista” Ljuboja sa 18 koševa.

U redovima KK “Student Igokea” najbolji je bio Bošković sa 21 te Smiljanić sa 18 koševa.

Inače, mladi i talentovani Aleksandar Smiljanić je ponikao u KK “Hunters” Prijedor kod trenera Siniše Šolaje, lani je igrao za “Prijedor Spartak” a u novoj sezoni brani boje “Student Igokee” koja je u stvari druga ekipa KK “Igokea” za koju nastupaju uglavnom juniori.

Prijedor Spartak: Student Igokea 91:83 (20:25, 25:14, 26:15, 20:29)