Turnir u malom fudbalu “Prijedor 2022” došao je do eliminacione faze.

Večeras su odigrana preostala četiri meča osmine finala.

Program su otvorile ekipe SDS Prijedor i Omarske.

SDS Prijedor je bolje otvorio susret pa je poveo sa 2:0 nakon čega je Omarska smanjila.

Nastavak meča donio je napade Omarščana sa golmanom u polju ali njihovi protivnici su to znali iskoristiti te su na kraju slavili sa 5:2.

U drugom duelu publika je vidjela neravnopravne protivnike.

Melifera je do vrha napunila mrežu ekipe Babić rigips a konačan rezultat glasio je 14:0.

Utakmica između ekipa Robini i Prijatelji bila je poslastica večeri.

Tim koji čine uglavnom igrači iz Sanskog Mosta i koji je do sada pružio najdopadljiviji fudbal poveo je sa 2:0, ali Prijatelji pojačani sa tri odlična futsalera pogotkom unose neizvjesnot.

Nakon što je Robini poveo sa 3:1, njihovi protivnici kreću sa igrom golmana u polju i dvije minute do kraja stižu do izjednačenja.

Do kraja nije bilo golova pa su o pobjedniku odlučivali sedmerci.

Igrači Robinija su bili precizni sva tri puta dok je jedan igrač Prijatelja pogodio prečku što je na kraju odlučilo o tome ko ide među osam najboljih ekipa.

Za kraj osmine finala ostavljen je meč Kafanice koja je bila favorit i ekipe SPS Prijedor.

Meč je bolje otvorio SPS Prijedor ranim vođstvom nakon čega je na terenu najviše bila primjetna nervoza u obje ekipe.

Sredinom prvog dijela igre Kafanica je čak pet minuta imala igrača više ali tu prednost nije iskoristila kao ni onu dvominutnu na kraju prvog i početkom drugog poluvremena.

Njihovi protivnici su vrebali svoju šansu i udvostručili vođstvo sredinom drugog dijela igre nakon što je golman napucao igrača a lopta se odbila u mrežu.

Krenuli su tada Topić, Mirković, Janković i ostali na sve ili ništa, postigli su jedan pogodak ali i ostavili priliku rivalima da pogode praznu mrežu što su oni učinili pred sam kraj meča za konačnih 1:3.