U susretu 19. kola prve lige Republike Srpske, košarkaši Prijedor-Spartaka su nakon velikog preokreta u posljednjoj četvrtini ostvarili gostujuću pobjedu nad Sutjeskom iz Foče.

Domaći su bolje igrali veći dio meča i konstantno su bili u vođstvu.

Sredinom treće četvrtine najveća prednost iznosila je +13(53:40).

Ipak, posljednji period igre donio je sjajnu igru Prijedorčana.

U 33. minuti igre pri rezultatu 68:57 krenuo je preokret.

Pogađali su Ivetić, Dražić, Ljuboja, Lončar, “ulazile” su i trojke i dvojke, čak ni minute odmora koje je tražio domaći trener nisu davale rezultata, dok je mrežica gostujućeg koša bila kao začarana.

Pet minuta kasnija, nakon serije 17:0 za goste, na semaforu je stajalo 68:74.

Pokušali su domaći da stignu do povoljnog rezultata i pobjede i možda “posljednjeg voza” za plej of, ali izabranici trenera Palalića su mirno priveli susret kraju za konačnih 80:84.

U ekipi Sutjeske, Pavlović je postigao 24 a Jovović 16 pogodaka.

U redovima Prijedor-Spartaka sjajan je bio Ivetić sa 30 koševa, a pratili su ga Lulić sa 20 i Dražić sa 14 koševa.

u narednom kolu na parket dvorane “Mladost” stiže ekipa Slobode 73 iz Novog Grada.

trenutno je ekipa Priejdor-Spartaka četvrta na tabeli sa 13 pobjeda i šest poraza, koliko imaju i drugoplasirana Drina-Princip i petoplasirana Rogatica.