U okviru 18. kola Druge lige Republike Srpske, rukometaši “Prijedora” deklasirali su “Srbac” rezultatom 47:34.

Nakon dva gostovanja gdje su ostvarili pobjede protiv “Leotara 2” u Trebinju i “Save” u Brodu, Prijedorčani su pred svojim navijačima željeli nastaviti uspješan niz.

Posao im je bio olakšan pošto su gosti došli samo sa sedam prvotimaca, bez ijedne zamjene.Srpčani su se i nekako držali u prvom poluvremenu kada je bilo 21:17.

Ipak, u nastavku su domaći “dodali gas” pa su slavili ubjedljivu pobjedu 47:34.

Treba reći da su gosti od 45 minuta igrali sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Rakić zbog udaranja laktom najboljeg igrača domaćih Davida Đakovića.

Kod Prijedorčana je dominirao upravo Đaković koji je postigao čak 20 golova dok su Davidović, Škarić i Cvijić postigli po pet.

Kod ekipe “Srpca” Đurić je postigao 11 a Vojinović devet golova.

Ekipa ORK “Prijedor” trenutno zauzima 4. poziciju na tabeli sa 22 osvojena boda.

ORK Prijedor: RK Srbac 47:34 (21:17)