Poznata su i druga dva učesnika polufinalnih mečeva na turniru u malom fudbalu “Gornja Lamovita 2023”.

Riječ je o ekipama FK Plamen i KMF Kneževo koji su stigli među četiri najbolje ekipe.

U prvoj utakmici večeri prošlogodišnji osvajač titule SNSD Banjaluka je teškom mukom slomio otpor ekipe Verića i plasirao se u četvrtinu finala.

Derbi meč osmine finala u svom dijelu “kostura” igrali su Auto servis Dakić i Kmf Kneževo.

Ova utakmica je opravdala ovaj epitet.

U odličnom susretu viđeno je dosta lijepih poteza a presudio je pogodak Dejana Trifkovića pet minuta prije kraja meča.

Treba reći da su obje ekipe bile pojačane za ovu rundu takmičenja.

Ekipa Omarske je posljednjem susretu osmine finala rutinski savladala mladu ekipu Kafe bar Above iz Banjaluke i plasirala se među osam najboljih.

SNSD banjaluka je ubjedljivim porazom od ekipe KMF Kneževa izgubio priliku da odbrani titulu na turniru.

Rastrčani igrači iz Kneževa su bili bolji i zasluženo slavili 6:0 i zasluženo izborili polufinale.

Tamo će ih čekati FK Plamen koji je savladao Omarsku sa 2:0 golovima Ljubana Antonića.

Iako je ekipa Omarske imala bolje šanse za postizanje pogodaka disciplinovani protivnikje u drugom poluvremenu postigao oba pogotka.

Rezultati
1/8 finala
SNSD Banjaluka: Verići 3:2 (Jovanović, Tatić, Ljuboja – Gajić, Romanić Stevo)

1/8 finala
Auto servis Dakić: Kmf Kneževo 0:1 (Trifković)

1/8 finala
Omarska: Kafe bar Above 3:0 (Janković, Vujković, Krecelj)

1/4 finala
SNSD Banjaluka: KMF Kneževo 0:6 (Glamočić 2, Trifković, Vuković, Bašić, Đukarić)