Ekipa Auto limarska radnja Rubin pobjednik je turnira u malom fudbalu “Gornja Lamovita 2023” koji je završen u ponedjeljak uveče na igralištu pored Osnovne škole “Jovan Dučić” u Gornjoj Lamovitoj kod Prijedora.

Oni su u finalu nakon boljeg izvođenja sedmeraca savladali ekipu FK Plamen rezultatom 3:2.

Nakon 40 minuta igre bilo je 1:1.

Plamen je poveo u prvom dijelu igre preko Gaćeše a izjednačio je u nastavku Sadžak.

Pošto do kraja meča nije bilo golova pristupilo se izvođenju sedmeraca.

Tu su više znanja i sreće imali igrači Auto limarske radnje Rubin koji su trijumfom osvojili nagradu od 5.000 KM dok je FK Plamen osvojio 2.000 KM.

U penal seriji Novaković je uz pomoć prečke odbranio šut Đereka, Gavranović je skinuo šut Antonića, potom su Sadžak, Vujatović i Krneta bili sigurni, da bi prilikom odlučujućeg sedmerca Gaćeša promašio cijeli gol za veliku radost igrača Auto limarske radnje Rubin.

Treba reći da je pobjednička ekipa u polufinalu i finalu bila pojačana internacionalcima iz Hrvatske, reprezentativcem ove države u futsalu Antoniom Sekulićem i Lukom Đerekom.

Plamen je u polufinalu deklasirao KMF Kneževo sa 6:2 a briljirao je Antonić koji je postigao četiri pogotka.

O drugom finalisti u meču Niševići Roma Mont-Auto limarska radnja Rubino dlučivali su sedmerci nakon što poslije 40 minuta nije bilo golova.

U penal seriji Gavranović je odbranio šut Darka Romanića a sva trojica njegovih saigrača su bili precizni, kao i Dejan Romanić na drugoj strani.

Najbolji igrač turnira je Zoran Miodragović, a golman Ognjen Gavranović, obojica iz pobjedničke ekipe.

Najbolji strijelac je Ljuban Antonić iz FK Plamen.