Fudbaleri Rudar-Prijedora savladali su u Mrkonjić Gradu domaću Slobodu rezultatom 5:0 u 4. kolu Prve lige RS.

Prijedorčani su prikazali najbolju partiju u dosadašnjem toku prvenstva i ostali na maksimalnom učinku.

Izabranici trenera Krulja poveli su već u 1. minuti preko Njamculovića.

Demonjić je 18. udvostručio prednost a kada se u strijelce upisao i Da Silva na isteku pola sata igre mogao se naslutiti pobjednik ovog meča.

U nastavku je još jednom pogodio Demonjić a konačnih 5:0 postavio je Petrović u 83. minuti.

Iako je pobjeda Rudar-Prijedora ubjedljiva, domaćin je stvorio nekoliko odličnih prilika ali je na visini zadatka bio mladi Aleksa Trninić koji je mrežu gostiju sačuvao netaknutom.

Zanimljivo, na susretu nije viđena niti jedna javna opomena.

Sloboda (Mrkonjić Grad): Rudar-Prijedor 0:5 (0:3)

Mrkonjić Grad
Stadion “Luke”
Gledalaca: 250
Sudija: Velibor Gigović (Gradiška)
Strijelci: Njamculović u 1., Demonjić u 18. i 70., Da Silva u 31., Petrović u 83. minuti