U derbi susretu 17. kola Prve lige Republike Srpske, Rudar-Prijedor i Radnik iz Bijeljine podijelili su bodove igrajući 1:1.

Gosti su poveli već u 5. minuti kada je precizan bio Slaven Stjepanović, svojevremeno igrač Prijedorčana.

Domaći su do remija stigli pred kraj meča kada je kapiten Pekija pogodio iz opravdano dosuđenog penala.

Treba reći da je Rudar-Prijedor bio bolji protivnik u ovom meču, da je stvorio više prilika ali je izostala realizacija.

Gosti su posljednjih 20-ak minuta ostali sa igračem manje pošto je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Janjić.

Sa ovim remijem zadovoljniji su Bijeljinci pošto su bez poraza osvojili titulu jesenjeg šampiona.

Radnik pred zimsku pauzu ima 39 bodova, tri više od Laktaša i čak sedam od Rudar-Prijedora.

Rudar-Prijedor: Radnik 1:1 (0:1)

Gledalaca: 500
Sudija: Dragan Kesić (Gradiška)
Strijelci: Pekija u 81. iz penala za Rudar-Prijedor, Stjepanović u 5. minuti za Radnik
Žuti kartoni: Živanović, Ignjatović, Pekija (Rudar-Prijedor), Ristanović, Josipović, Perišić (Radnik)
Crveni karton: Andrija Janjić (Radnik) u 70. minuti

Trninić, Ignjatović, Pekija, Komazec, Živanović (Demonjić), Milaković, Raković (Rauš), Bilbija, Njamculović (Rosić), Smajić (Marić), Da Silva