Košarkaši “Prijedor-Spartaka” ostvarili su treću pobjedu u društvu najboljih bh. timova.

Prijedorčani su u 8. kolu Prvenstva BiH nakon produžetka savladali ekipu “Slobode” iz Tuzle rezultatom 102:98 (20:29, 22:20, 23:14, 24:26, 13:9).

Nakon početnog vođstva domaćih, favorizovani gosti su zaigrali bolje i konstantno imali prednost koja je u 12. minuti iznosila i +14 (20:34).

Strpljivom igrom izabranici trenera Palalića su “topili” zaostatak pa su pred posljednju četvrtinu uspjeli preokrenuti rezultat na 65:63.

Završnih 10 minuta regularnog toka utakmice donijelo je najveću neizvjesnost.

Prijedorčani su imali minimalnu prednost a Tuzlaci su to stizali, igralo se “koš za koš”.

Serijom 5:0 “Sloboda” u 40. minuti dolazi do 85:87 ali Stanković pogađa za izjednačenje.

Gutić potom pogađa dva slobodna bacanja a Palalić traži tajm-aut pred posljednjih sedam sekundi.

Odgovornost preuzima ponovo Stanković koji je sekund prije kraja fauliran poslije solo prodora.

Ruka mu nije zadrhtala pa se nakon dva bacanja odlazi u produžetak.

Tamo se bolje snalaze Prijedorčani koji konstantno imaju prednost i stižu do treće prvenstvene pobjede.

Najbolji u redovima domaćih bili su Stanković i Lulić sa 21 poenom dok je Bojanić postigao 20.

U redovima gostiju izdvojio se Sejfić sa 26 poena.