Košarkaši prijedorskih “Huntersa” slavili su u derbi meču 6. kola Druge lige RS – Grupa “Zapad”.

Prijedorčani su na domaćem terenu savladali ekipu “Basket 2000” iz Banjaluke rezultatom 88:82 (28:8, 14:25, 25:21, 21:28).

Zahvaljujući ovom trijumfu, četvrtom u nizu, te prvom porazu ekipe KK “Lijevče”, “Huntersi” su se izjednačili po broju osvojenih bodova na vrhu tabele sa timom iz Nove Topole.

Sada obje ekipe imaju po pet pobjeda i jedan poraz odnosno 11 bodova, s tim što “Lijevče” ima mnogo bolju koš-razliku.

Kada je u pitanju utakmica sa Banjalučanima, radilo se o duelu dvije mlade ekipe.

-Odlično smo počeli meč, prvenstveno odbrambeno i primili svega tri poena u prvih pet minuta, pa smo na kraju četvrtine imali čak +20 (28:8). Slijedi opuštanje što nešto iskusniji gosti koriste i lagano “tope” prednost te u posljednjem periodu dolaze na samo -5. Ipak, više koncentracije i sreće je bilo na našoj strani te smo “priveli” utakmicu kraju za veoma bitnu pobjedu i drugo mjesto sa skorom 5:1 – rekao je Siniša Šolaja iz KK “Hunters”.

Igrali su: Egić, Mirković, Marin, Marčeta, Gajić, Stupar, Vujičić, Mandić, Vujanić, Lajić, Liščinski, Marić.
Trener: Modrić M.

KK Hunters (Prijedor): KK Basket 2000 (Banjaluka) 88:82 (28:8,14:25, 25:21, 21:28)