U derbi susretu 16. kola Druge lige RS – Grupa “Zapad”, rukometaši “Prijedora” i “Čelinca” odigrali su neriješeno 24:24 (12:9).

Bio je ovo duel drugoplasirane i trećeplasirane ekipe na tabeli koje se bore za mjesto u baražu za popunu Prve lige RS.

Početak meča protekao je u izjednačenoj igri a domaći sredinom poluvremena stiču tri pogotka viška što čuvaju do isteka prvih 30 minuta.

Nastavak bolje otvaraju gostzi pa stižu do izjednačenja u 41. minuti.

Prijedorčani se bude pa ponovo odlaze na +3 i konstantno se nalaze u vođstvu.

Pola minute do kraja susreta “Čelinac” stiže do poravnanja a domaći u preostalom vremenu ne uspijevaju postići pogodak pa ostaje neriješeno 24:24.

Osvojenim bodom više zadovoljni mogu biti gosti dok su Prijedorčani propustili priliku da se osame na drugoj poziciji.

Ipak, do kraja sezone imaju sve u svojim rukama.

“Prijedor” je odigrao 14 mečeva i ima 19 bodova kao i “Čelinac”, ali uz utakmicu više.

Na četvrtom mjestu je “Sloga 2” sa 18 bodova iz 14 susreta.

Rukometaši “Teslića” već su osigurali titulu šampiona.

U narednom kolu Prijedorčani dočekuju ORK “Sava” Brod koji se nalazi na začelju i sve osim pobjede domaćih biće ogromno iznenađenje.

ORK Prijedor: RK Čelinac 24:24