Nakon pomalo iznenađujuće pobjede na startu Prve lige RS nad glavim favoritom prvenstva, ekipom “Laktaša”, fudbaleri “Rudar-Prijedora” su gostovali kod “Famosa” u Vojkovićima.

Domaći su slavili rezultatom 2:0.

“Famos” je poveo nakon kornera u 13. minuti kada je najbolje reagovao Dodig.

Mladi Marković je desetak minuta kasnije mogao poravnati rezultat ali je oklijevao pa je odbrana domaćih otklonila opasnost.

Do kraja poluvremena pokušao je kapiten gostiju Pekija udarcem sa 30 metara ali je golman Vasilj bio oprezan.

“Rudar” je u nastavak ušao odlučan da postigne pogodak ali su pokušaji Savanovića i Salčina bili neprecizni.

Domaći su početkom sudijske nadoknade iskoristili činjenicu da su Prijedorčani sve karte bacili u napad pa su nakon kontranapada preko lamadžeme postigli pogodak za konačnih 2:0.

Famos: Rudar-Prijedor 2:0 (1:0)