Strijelci: Rosić ‘7, ‘51, ‘68, Panić ‘35, Vračar ‘61 za Omarsku, Marčeta ‘79 za Borac

Zgonjanin, Rosić, Panić (Bataz), Krecelj (Lajić), Grahovac, Anđić, Jaćimović (Zdjelar), Nišić L, Nišić Đ (Gojić), Vračar (Rastoka), Stupar

Borac Šamac
Maslić, Petrović (Bogdanović), Jaćimović, Popović (Nišić), Blagojević (Pupčević), Marčeta, Dakić, Ćosović (Janković), Mitrović, Simeunović (Arsenić), Bijelić
Trener: Joco Stokić

Omarska je nastavila sa odličnim igrama na početku prvenstvu.

U trećem kolu je savladala ekipu Borca iz Šamca ubjedljivo sa 5-1 i osamila se na prvom mjestu kao jedina ekipa sa sve tri pobjede.

Utakmica je odigrana po veoma toplom vremenu, na oko 35 stepeni, ali to nije smetalo fudbalerima Omarske da pruže jednu odličnu i lepršavu partiju.

Rezultat je mogao biti i ubjedljiviji, ali pobjedi se ne gleda u zube.

Mora se istaći odlična igra Branka Rosića, koji je postigao tri gola i asistirao kod ostala dva.

Čak dva gola je postigao iz slobodnih udaraca i pokušaćemo provjeriti da li je ikada iko u istoriji kluba postigao dva gola iz slobodnjaka na jednoj utakmici.

Dakle, od prve minute Omarska je krenula silovito ka golu gostiju, bilo je dosta šansi ali opisaćemo samo pogotke.

Već u 7.minutu dosuđen je slobodan udarac na rubu šesnaesterca, tačno po sredini.

Rosić je snažno šutirao u golmanovu stranu i pogodio uz samu stativu, te doveo Omarsku u vođstvo. U 35. minutu Stupar je odlično izbacio Rosića u prazan prostor, Rosić je umakao odbrani Borca i potom nesebično asistirao Paniću koji je loptu pospremio u nebranjenu mrežu.

Tako se na poluvrijeme otišlo sa prednošću od 2-0.

Omarska je bila silovita i na početku drugog poluvremena.

Već u 51.minutu novi slobodnjak za Omarsku na dvadesetak metara.

Rosić je ovaj put bio još precizniji i lopta se od stative odbila u gol za visokih 3-0.

Deset minuta kasnije, Rosić je sa distance snažno šutirao, golman Maslić je kratko odbio loptu, a na nju je natrčao Vračar i postigao četvrti gol za Omarsku.

Peti gol za domaće postigao je Rosić u 68. minutu, te je tako kompletirao het trik, vjerujemo tek prvi ove jeseni.

Zadnjih dvadesetak minuta tempo utakmice je opao, Omarska nije bila zainteresovana da ponizi protivnika, a Borac je uspio golom Marčete u 79.minutu da ublaži poraz.

Mora se istaći da je gol Marčete remek djelo.

Marčeta je ukrao jednu loptu na 60 metara od gola Omarske, predriblao čak pet igrača domaće ekipe i savladao Zgonjanina za konačnih 5-1.

Šta reći, sjajne igre Omarske koje ulijevaju nadu da nas čeka mnogo uspjeha i ukoliko ne bude povreda, ne krijemo ambicije za povratkom u Prvu ligu.

Prave igre i vrhunska forma se očekuju tek za 2-3 kola.

U sledećem kolu Omarska gostuje u Srpcu sa željom da nastavi niz uspjeha, a prije toga u srijedu poslastica.

Omarska u okviru kupa RS dočekuje Laktaše.