Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu)
Žuti kartoni: Cvijanović, Josić, Hadžimujić, Kurdić, Kovačević (Krupa) Rastoka, Rosić, Anđić, Gojić (Omarska)
Crveni karton: Blagojević Radovan (Željezničar) u 80. minutu

Željezničar
Jovanović, Blagojević, Cvijanović, Hadžimujić, Josić (Ilić N), Amadeo, Popović (Milačak), Ilić S, Kurdić, Gostić (Stevanović), Kovačević (Drljić) Trener: Predrag Jevtić

Omarska
Zgonjanin, Rastoka, Rosić (Zdjelar), Panić ( Grahovac), Krecelj, Anđić, Jaćimović, Nišić Lazar (Lajić), Nišić Đorđe, Vračar (Ratković) Stupar (Gojić)
Trener: Stojnić Velimir

Omarska je nastavila pobjednički niz.

U osmom kolu savladala je Željezničar sa 4-1 i umakla najbližim pratiocima na pet bodova.

Utakmica je bila veoma teška, Željezničar se pokazao kao veoma tvrda i borbena ekipa i Omarska je otpor domaćina slomila u samom finišu.

Krenula je Omarska odlično. Već u petom minutu Rosić je nakon kornera najviši u skoku i glavom postiže gol.

To je Branku stoti gol u dresu Omarske.

Možda su tada mnogi očekivalo da će Omarska deklasirati domaćina, međutim, Željezničar se pokazao kao veoma borbena, tvrda i spremna ekipa, pa je u nastavku prvog poluvremena viđena velika borba na terenu.

Imao je Rosić dvije odlične šanse da udupla vođstvo, ali je golman Željezničara oba puta sjajno reagovao.

I onda u 45. minutu u jednoj gužvi u šesnaestercu došlo je do kontakta između Krecelja i Amadea.

Sudija Erak je pokazao na penal, a siguran izvođač je bio Ilić i izjednačio na 1-1.

Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor

U drugom poluvremenu, Omarska je dugo lomila otpor domaćina.

U 60. minutu trener Stojnić uvodi Grahovca i Gojića i to se pokazalo kao pravi potez jer je Omarska od tog momenta igrala sve bolje i bolje.

U 73. minutu Jaćimović je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali zamalo pored gola.

Ispostavilo se da je to bila najava drugog gola.

Tri minuta kasnije Rosić je slomio svog protivnika, izašao sam pred Jovanovića i savladao ga za 2-1.

U 80. minutu štoper domaćih Blagojević nervozno reaguje nakon jednog prekršaja i dobija direktan crveni karton i tada je bilo jasno da će Omarska pobjediti.

U 84. minutu Vračar idealno centrira, Jaćimović glavom trese mrežu domaćina i dovodi Omarsku u vođstvo od 3-1.

Konačan rezultat 4-1 postavio je Đorđe Nišić koji je umakao prorjeđenoj odbrani Željezničara i savladao golmana Jovanovića.

Sve u svemu, Omarska je nastavila pobjednički niz i velikim koracima grabi ka jesenjoj tituli.

U sledećem kolu Omarska dočekuje Slogu iz Trna.

Ekipa Željezničara se pokazala u dobrom svijetlu, a osim toga dugujemo im i zahvalnost jer su izašli u susret gostima i saglasili se da se ova utakmica odigra u srijedu zbog svadbe Vedrana Panića