Fudbaleri “Rudar-Prijedora” ostvarili su ubjedljivu pobjedu u okviru 9. kola Prve lige RS.

Prijedorčani su na domaćem terenu slavili protiv “Borca” iz Kozarske Dubice rezultatom 4:0.

Izabranici trenera Trivunovića su poveli u 33. minuti kada je Silađi “makazicama” pogodio gol Miloševića.

Devet minuta kasnije “rudari” su udvostručili prednost nakon autogola Malbašića.

U nastavku su viđena još dva pogotka.

Prvo je mrežu gostiju zatresao Salčin u 57. minuti da bi konačan rezultat postavio “rezervista” Gbegbe u 78. minuti.

Zanimljivo, iako je u pitanju bio duel bitan za obje ekipe, s obzirom da Prijedorčani u stopu prate “Laktaše” i “Zvijezdu 09” dok “Borac” traži izlazak iz krize i serije poraza, utakmica koja je igrana u teškim uslovima proša je bez ijednoe opomene.

Sve pogotke možete pogledati OVDJE

Rudar-Prijedor: Borac (KD) 4:0 (2:0)

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka)
Strijelci: Silađi u 33., Malbašić-autogol u 42., Salčin u 57. i Gbegbe u 75. minuti

Modić, Pekija, Radaković (Dragutinović), Silađi (Kesić), Salčin, Šebez, Alibegović, Marić, Raković (Gbegbe), Amoa (Tahrić), Jovanović (Rauš)