Žuti kartoni: Bataz (Omarska) Peno, Šobić, Jovičić (Gorica)

Omarska: Zgonjanin, Rosić, Panić, Grahovac, Anđić, Jaćimović, Lajić, Nišić L, Nišić Đ, Vračar, Stupar (Bataz)

Gorica:
Ilić, Peno, Mitrić, Sakan, Jakšić, Pastir (Nerac), Šobić, Malinović (Jovičić), Jakešević, Grahovac, Mešić
Trener: Ćirko Pero

Omarska je neočekivano ispustila dva boda na domaćem terenu protiv Gorice.

Kada se sve sabere i oduzme izvlači se zaključak da je glavni krivac loš teren, koji je više odgovarao ekipi Gorice, koja se grčevito i borbeno branila svih 90 minuta i na kraju zaslužila taj jedan bod.

Mora se pohvaliti i golman gostiju Ilić koji je danas zaista bio odličan.

Dakle kao što rekosmo utakmica je odigrana u lijepom ambijentu pred oko 500 gledalaca, ali po veoma lošem terenu i samo je sreća što Omarska do kraja igra još samo dvije utakmice na svom terenu.

Gosti su šokirali Omarsku u 14.minutu, Sakan je centrirao sa sredine terena, odbrana Omarske je bila nesigurna, troma, i lopta dolazi do Šobića koji je samo odlaže do Mitrića koji je zakucava u praznu mrežu.

Nije Omarsku poremetio taj pogodak, jer je Omarska do kraja prvog poluvremena igrala zaista odlično i stvorila sijaset odličnih stopostotnih prilika, ali je nestvarno šta su napadači Omarske promašili u tom periodu.

Sigurno pet-šest iz rubrike vjerovali ili ne.

Mora se priznati da je na golu briljirao golman Ilić, koji je najzaslužniji što je dugo stajalo 0-1 na semaforu.

Ipak, u 43. minutu zasluženi izjednačenje.

Panić je izveo korner, Nišić Đorđe sa prve stative prebacio na drugu, a tamo se našao Rosić i glavom zatresao mrežu Gorice.

U drugom poluvremenu očekivao se potpuni preokret, ali do njega nije došlo.

Omarska je imala možda i 80% loptu u svojim nogama, a Gorica se opredjelila za grčevitu odbranu svog gola.

Stekao se utisak da je možda Omarska bila i preoprezna i da nije u potpunosti rizikovala, tako da u drugom poluvremenu nije viđeno mnogo opasnih situacija pred golom Gorice i ostalo je 1-1.

Trudili su se igrači Omarske, nema im se šta zamjeriti, ali bilo ej zaista teško danas igrati po teškom terenu.

Bilo kako bilo, Omarska je zadržala lidersku poziciju sa 4 boda prednosti i utakmicom manje i u sledećem kolu gostuje kod ekipe Brda, a Gorica je slobodna.

Rosić Branko je i u desetoj utakmici postigao bar jedan gol i nadamo se da će taj niz nastaviti do kraja polusezone.