Košarkaši “Prijedor-Spartaka” ostvarili su pobjedu na otvaranju šampionata Prve lige Republike Srpske.

Prijedorčani su slavili u Zvorniku protiv domaće ekipe KK “Drina-Princip”.

Konačan rezultat glasio je 82:87 (26:21 22:12 15:27 19:27).

Preokretom u drugom dijelu susreta izabranici trenera Ivetića stigli su do vrijedne pobjde na uvijek neugodnom gostovanju.

Domaći su mnogo bolje otvorili meč i konstantno imali rezultatsku prednost koja je na poluvremenu iznosila +15 (48:33).

Služio ih je šut za tri poena pa su lako održavali prednost.

Nakon pauze poslije 20 odigranih minuta, na teren kao da je izašao neki drugi tim “Prijedor-Spartaka”.

Gosti su krenuli da pogađaju, a najbolji pojedinac susreta Siniša Šorak dominirao je pod koševima, naročito u napadu.

Uz znatan doprinos Sergeja Todorovića i Aleksandara Ivetića u napadačkom dijelu i Ivana Vujičića u odbrambenom, te iskusnog Srđana Lončara kao “šsetog čovjeka”, Prijedorčani “tope” prednost domaćih i početkom posljednje četvrtine prelaze u vođstvo koje ne ispuštaju do kraja.

Na kraju zaslužena pobjeda košarkaša “Prijedor-Spartaka” rezultatom 87:82.

Rezultat je mogao biti i ubjedljiviji da gosti nisu promašili čak 12 slobodnih bacanja.

Prvo ime utakmice je Šorak sa 28 poena i šest skokova, a pratili su ga Todorović sa 20 poena i pet skokova te Ivetić sa 13 poena, osam skokova i pet asistencija.

U redovima “Drine-Princip” najefikasniji je bio Radoslav Vukić sa 20 poena.

U narednom kolu Prijedorčani dočekuju ekipu “HEO” iz Bileće.