Strijelci: Isaković ‘64 – Rosić ‘38, ‘72
Gledalaca: 500
Žuti kartoni: Karupović, Bundalo, Miljević, Babić (Brdo) Zgonjanin, Lajić, Nišić L, Grahovac, Anđić, Gojić, Stupar, Krecelj (Omarska)
Crveni karton: Karupović Vahid (Brdo) u 90+2 minutu

Brdo
Vidović, Trkulja M (Santana), Karupović, Karagić (Trkulja D), Okorie (Isaković), Miodragović, Marmat (Mijić), Bundalo, Miljević, Dedić (Stević), Alves
Trener: Alkić Mirza

Omarska
Zgonjanin, Lajić, Rosić, Nišić L, Grahovac, Anđić, Gojić (Stupar), Jaćimović (Rastoka), Nišić Đ, Vračar (Zdjelar), Panić
Trener: Velimir Stojnić

Omarska je i na svom četvrtom gostovanju u Hambarinama slavila, ovaj put sa 2-1.

Utakmica je odigrana u lijepom ambijentu pred oko 500 gledalaca, od kojih su mnogi bili iz Omarske.

Brdo se predstavilo kao dobra ekipa, koja nije bez razloga u vrhu tabele, ali realno da je Omarska iskoristila sve svoje šanse pobjeda bi bila ubjedljivija.

Nakon ove pobjede Omarska je sve bliže jesenjoj tituli, jer drugoplasiranoj ekipi Proletera iz Teslića bježi šest bodova, a do kraja je ostalo da se odigra još po pet utakmica.

Omarska već u srijedu pobjedom protiv Naprijeda može cementirati prvu poziciju pred zimsku pauzu.

Kao što rekosmo, utakmica je odigrana u pravom fudbalskom ambijentu i po dobrom terenu.

Obe ekipe su ušle u utakmicu sa željom da osvoje sva tri boda, ali mora se istaći da je Omarska bila mnogo opasnija.

U prvom poluvremenu viđena je velika borba na terenu, ali sa malo prilika.

U 38. minutu Panić je utekao Trkulji, ušao u šesnaesterac, a sa leđa ga neoprezno ruši Trkulja i sudija Bilbija pokazuje na penal.

Siguran izvođač je bio Rosić i Omarska je povela sa 1-0.

Stiče se utisak da je Omarska nakon toga, u finišu poluvremena, propustila priliku da dotuče protivnika i osigura pobjedu.

Posebno se izdvaja stopostotna prilika za Nišić Lazara koji je odlično šutirao, ali je Vidović bravoruzno intervenisao i spriječio da Omarska povede 2-0.

Bilo kako bilo, ostalo je samo 1-0, pa je Brdo u drugo poluvrijeme ušlo sa željom da dođe do izjednačenja, ali je i na početku drugog poluvremena Omarska bila opasnija.

Imao je odličnu priliku Grahovac, ali se odlučio za asistenciju umjesto za šut i prilika je otišla u nepovrat.

U nekoliko navrata nedostajalo je preciznosti i smirenosti u samoj završnici da se ozbiljnije ugrozi gol domaćina.

I onda u 64. minutu nakon jednog kornera, lopta se odbija do Isakovića koji sa 20 metara postiže evrogol.

Lopta se od desne stative odbila u gol i Zgonjanin je bio zaista nemoćan, tako da je Brdo izjednačilo na 1-1.

Očekivalo se tada da možda momentum pređe na stranu brda, ali u 72. minutu Trkulja Manojlo je pogriješio, kratko vratio jednu loptu ka svom golmanu, sve to je pratio Rosić, presjekao loptu, predriblao i Vidovića i ponovo doveo Omarsku u vođstvo od 2-1.

Nakon toga, do kraja utakmice domaćin je pokušavao stihijski dugim loptama da dođe do izjednačenja, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti gol Omarske, a Omarska je prijetila iz kontranapada.

Nišić Lazar je još jednom odlično šutirao sa ivice sa šesnaesterca, ali je i ovaj put Vidović sjajno odbranio.

Mogao je Rosić u samom finišu i do het trika, još jednom je predriblao i golmana Vidovića, ali je sa gol linije loptu izbio Isaković, pa je završeno 2-1.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda Omarske i potvrda prvog mjesta na tabeli.

Veliko hvala i brojnim navijačima koji su i ovaj put bodrili plavi tim.