Fudbaleri Omarske u odgođenoj utakmici desetog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad igrali su na gostovanju kod banjalučkog Naprijeda neriješeno, 1:1.

Domaćin je do prednosti došao već na samom otvaranju susreta. Naime, u četvrtom minutu japanski internacionalac Aoki Kotaro je pogodio mrežu golmana Milana Zgonjanina.

Iako su bili bolji tokom većeg dijela susreta Omarščani su izjednačenja došli tek u 73. minutu kada je mladi „rezervista” Nemanja Bataz postigao pogodak. To je bio i konačni rezultat ovog derbija u kojem je najbolji igrač Omarske i najbolji strijelac Druge lige, grupa zapad Branko Rosić prekinuo niz od 11 uzastopnih prvenstvenih utakmica u kojima je postizao golove.

Sa ovim remijem Omarska ima sedam bodova prednosti u odnosu na najbliže pratioce Naprijed i teslićki Proleter.

Poslije osvojenog boda na ovom izuzetno teškom gostovanju šef stručnog štaba Omarske Velimir Stojnić bio je zadovoljan jer su sada njegovi izabranici korak bliže osvajanju jesenje titule.

– Potvrdili smo kvalitet, jer smo dominirali skoro cijelu utakmicu, Naprijed se organizovano branio i uspio da izvuče bod. Neshvatljiva greška na samom početku utakmice je donijela domaćinu prednost, ali smo uspjeli da opet sve kontrolišemo, postignemo pogodak i opet promašimo sjajne šanse za pobjedu. Izostala je ovog puta realizacija i sigurno da je težak teren otežavao preciznost sa loptom. Više je odgovarao ekipi koja se branila i na kraju uspjela odbraniti – rekao je Stojnić.

OMARSKA 1 (1)

Strijelci: 1:0 Kotaro u 4, 1:1 Bataz u 73. minutu.
Stadion: „Obilićevo” u Banjaluci.
Gledalaca: 250.
Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).
Žuti kartoni: Gajić, Pušić, Diljević (Naprijed), Krecelj, Đ. Nišić (Omarska).
Igrač utakmice: Nemanja Bataz (Omarska) 7.

NAPRIJED: Delić 6,5, Đurđić 6,5, Radić 6,5 (od 57. minuta Pušić 6,5), Trevisan 6,5 (od 70. minuta Freitas -), Domuzin 6,5 (od 74. minuta Diljević), Radoja 6,5, Kotaro 7 (od 70. minuta Čekić -), Šupić 6,5, Kosović 6,5, Gajić 6,5, Trninić 6,5. Trener: Nebojša Anđelić.

OMARSKA: Zgonjanin 6,5, Lajić 6,5 (od 70. minuta Rastoka -), Rosić 6,5, L. Nišić 6,5, Grahovac 6,5, Anđić 6,5, Lazić 6,5 (od 62. minuta Bataz 7), Jaćimović 6,5, Đ. Nišić 6,5, Vračar 6,5, Panić 6,5. Trener: Velimir Stojnić.