Zgonjanin, Rastoka, Rosić (Bataz), Gojić, Panić (Zdjelar), Grahovac, Anđić, Jaćimović (Lajić), Nišić L, Nišić Đ, Vračar

Modriča
Krnetić, Veselinović, Gerić, Jolović, Mišanović, Okolić, Trifković, Limić, Petković, Sekulić, Maksimović
Trener: Bojan Magazin

Omarska je dosta teže od očekivanog došla do pobjede protiv ekipe Modriče.

Modriča je u Omarsku doputovala sa samo 12 igrača i očekivano opredjelila se za potpuno zatvorenu formaciju, a Omarska se dosta mučila da po teškom terenu probiju odbranu Modriče, koju su predvodili veterani Jolović i Limić.

Dakle, od prve minute igralo se samo na polovini Modriče, redale su se prilike, ali i promašaji napadača Omarske.

Vrijedi izdvojiti stativu Nišića, te nekoliko dobrih prilika, posebno za Jaćimovića i Panića, ali je svaki put nešto nedostajalo da se postigne gol, ili bi zakasnili sa udarcem, ili bi šut bio izblokiran ili bi napadači neprecizno šutirali ili bi sve to zaustavio danas odlični golman Krnetić.

Sve u svemu, prvo poluvrijeme je završeno bez golova i pomalo se uvukla zebnja u navijače Omarske, da će se ponoviti Gorica.

U drugom poluvremenu, Omarska je krenula još ofanzivnije i redale su se prilike kao na traci, ali i promašaji.

Najbolje prilike su imali Vračar i Rosić, ali lopta nije htjela u gol.

Otpor gostiju je napokon srušen u 61.minutu. Anđić je napravio sjajnu minijaturu po lijevoj strani, uputio upotrebljiv centaršut, a u šesnaestercu gostiju se najbolje snašao Jaćimović i pogodio za 1-0.

Malo je nedostajalo da i taj pokušaj sa gol linije izbiju gosti.

Nakon tog gola i gosti su se malo otvorili, ali do kraja utakmice nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Omarske.

Sa druge strane Omarska je u nekoliko navrata opasno zaprijetila preko Rosića, ali nije uspjela postići drugi gol kojim bi prelomila utakmicu, sve do 90. minute, kada je pogriješio Jolović u pokušaju da vrati jednu loptu do svog golmana, Rosić je još jednom pokazao da je rasni strijelac, presjekao je tu loptu i savladao golmana Modriče, te postavio konačnih 2-0.

Na kraju, očekivana pobjeda, pa tako Omarska 4 kola prije kraja ima velikih 9 bodova prednosti ispred najbližeg pratioca, Sloge iz Srpca.

Omarska u sledećem kolu gostuje kod ekipe Crnog Vrha i ima priliku da pobjedom već u nedjelju obezbjedi jesenju titulu.