Prijedorčani ostaju „prikovani“ za začelje tabele Regionalne lige RS – grupa „Zapad“, a ekipa iz Kostajnice je zasluženo ostvarila prvu proljećnu pobjedu, Gomjenica: Partizan 0:5.

Trijumf gostiju najavio je već u 5.minuti Benjamin Delismajlović iskoristivši grešku golmana Vojislava Vasiljevića prilikom degažiranja lopte (0:1), da bi u 29.minuti nakon slobodnog udarca Milana Zeca sa lijeve strane, Stevo Kovačević na drugoj stativi bio najviši u skoku i svojim 15.ovosezonskim pogotkom potvrdio epitet najboljeg strijelca lige za 0:2.

U 38.minutu bio je nesmotren kapiten domaćih Darko Tadić, iskoristio je to Vlado Grbić uposlivši Delismajlovića, koji je lako zatresao mrežu za 0:3.

Do odmora rezultat je ostao nepromijenjen, iako je Stefan Stojić imao šansu da iskosa sa desne strane savlada golmana Nikolu Karanovića, koji je bio na mjestu.

Već u 49.minuti Tintoru nije bilo teško da postigne pogodak (0:4) na asistenciju Delismajlovića, koji je u 70.minuti nakon dodavanja Zeca postavio konačan ishod, pošto se treći put upisao u listu strijelaca, zaokrušivši svoj dosadašnji golgeterski učinak na 10 pogodaka.

FK Gomjenica: FK Partizan 0:5(0:3)

Stadion: „Kraj Celpaka“
Sudija: Miloš Kovačević (Prijedor) 7,5
Strijelci: Delismajlović u 5. 38. i 70., Kovačević u 29. i Tintor u 49.minuti