Ekipa FSA Prijedora ostvarila je i treću uzastopnu pobjedu, savladavši OFK Lauš sa ubjedljivih 3:0.

Igor Golić, nekadašnji prvotimac Rudar-Prijedora, igrao je kao u najboljim danima.

U 18.minuti popularni „Gola“ je iz slobodnog udarca u visini kaznenog prostora Banjalučana, koji su igrali otvoreno, idealno centrirao, a Saša Kobas glavom proslijedio loptu u suprotan ugao za rezultat poluvremena 1:0.

U nastavku, prednost izabranika Nenada Bašića udvostručio je u 47.minuti Miloš Rudak kada je sa oko 18 metara iz „slobodnjaka“ savladao golmana gostiju.

U 75.minuti Vedran Mršić je odlično prošao po lijevoj strani i uposlio Bojana Kabića, čiji udarac je odbranio Moconja, a na pravom mjestu našao se Golić, postavivši konačan rezultat 3:0.

FSA Prijedor: OFK Lauš 3:0(1:0)

Stadion: „Poljana“
Sudija: Bojan Aničić (Laktaši) 8
Strijelci: Kobas u 18., Rudak u 47. i Golić u 75.minuti
Žuti karton: Žutić (Lauš)